Fashion

Mercedes Benz Istanbul Fashion Week 2017

Bu sene 20-24 Mart 2017 tarihleri arasinda Istanbul Istiklal Caddesi`ndeki tarihi Cercle d’Orient binasınıda icine alan Grand Pera`da gerceklesen Mercedes Benz Istanbul Fashion Week gerek tasarimcilar, gerekse katilimcilariyla harika bir etkinlige sahne oldu. Avrupanin unlu moda baskentlerinden sonra tarihleri arasında cnm Istanbul`da moda haftasina katilmak benim icin son derece gurur vericiydi.

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul kapsamındaki marka ve tasarımcılar arasında BBASHAQUES’, Brand Who, Burçe Bekrek, Can Yunus Çetinkaya, Ceren Ocak, Çiğdem Akın, Cihan Nacar, Gülçin Çengel, Mehtap Elaidi, Mercedes-Benz presents DB BERDAN, Mert Erkan, Murat Aytulum, NEW GEN , Nihan Peker, Niyazi Erdoğan, Özlem Süer, SUDİ ETUZ , T.A.G.G., Tuba Ergin ve Tuvanam yer aldi.

Buyuk bir emegin urunu olduklari her anlamda anlasilan showlar Turk modaseverler kadar yabanci basinin da ilgi odagindaydi.

Radarima takilanlara gelince; klasik ve elegan tasarimlarin yani sira hayli dikkat cekici ve subliminal mesaj iceren Deniz Berdan defilesi uzun sure akillarda kalacak cinstendi.

Designer: Gulcin Cengel

Designer: Ceren Ocak

Ceren Ocak, yeni koleksiyonunda güçlü kadınlardan ilham almis ve cıkış noktası doğanın yok oluşu olan Re-Born koleksiyonu ipek, deri, süet, rugan, krep kumaşlar kullanılarak hazırlanmis.

Dipnot: Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul 9. sezonunda moda filmleriyle de buluştu. MBFWI ekibinin titizlikle seçerek bir araya getirdiği filmler, hafta boyunca Grand Pera’da sinema ve moda tutkunlarını bir araya getirdi. Etkinliğin son günü olan 24 Mart Cuma günü ise bir önceki gün Londra’da dünya lansmanı yapılan Mercedes-Benz moda kampanyası filminin ilk gösterimi gerçekleşti.

Tasarimlarinda“couture beachwear” anlayisini benimseyenCihan Nacar, gece ve gündüzün birbirine karıştığı, göz alıcı mega kentlerin maksimalist tavrını kendine has bir tasarım anlayışıyla yorumlayan tasarımcı, moda sevenlerin beachwear anlayışını değiştirmeyi hedefliyor. Ve bence haftanin en ilgi ceken isimlerindendi.

 

Leave a Response